TrendaLelke

Itt vagy most:Home \ PROGRAM \ Szinte megszámlálhatatlan programmal jön advent második hétvégéje Kecskeméten!
05
2018 dec.

Szinte megszámlálhatatlan programmal jön advent második hétvégéje Kecskeméten!

 

Hó helyett egyelőre a programok hullanak ránk óriási pelyhekben Kecskeméten és varázsolnak a lelkünkbe ünnepi hangulatot. Adventi ügyeskedésre invitálja a gyerkőcöket a Népi Iparművészeti Gyűjtemény és a Cifrapalota is. A Cirókában Mézeskalács Úr meséjének lehetnek szemtanúi az aprónépek, aki pedig még nem találkozott a Mikulással, szombaton egy kiadós hófánkozással pótolhatja. A Kecskeméti Téli Fesztivál a főtéri vásáron és közös adventi gyertyagyújtáson kívül temérdek kikapcsolódási lehetőséggel várja a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt, például a nagy klasszikus Diótörővel. A karácsonyi készülődésben stílusos inspirációözönre számíthatunk a Fashion Reggelin, míg a Barátok Templomában zenével hangolódhatunk az év legszentebb ünnepére.

Lesz élet a karácsonyváráson túl is! Gazdagíthatjuk tudásunk városunk történetéről: a Cifrapalota új kiállítása Kecskemét hat és fél évszázados történetét tárja elénk, míg a CédrusNet Kecskemét Egyesület „Mesélő házak, mesélő konyhák Kecskeméten” címmel indított civil kutatási programjának eredményeként két lakóház kalandjait hallhatjuk. Éjszakába nyúló fürdőzésre, illetve japán teaszertartásra menekülhetünk a hideg elől. Aki pedig alkotni szeretne, a könyvkötéssel ismerkedhet. Az emberi élet sarkalatos eseményeit veszi sorra Az élet dolgai című előadás.

Kimozdulnál Kecskemétről? Fülöpházára Mikulás-napi buckatúrára várnak, Gödöllőn a kastély kínál különleges adventi programokat, a fővárosban Sissi karácsonya tárul elénk és ismét karácsony-illatúak lesznek a hajósi pincefalu utcái.

 

 

 

Kecskemét 650

 

Helyszín: Cifrapalota, Rákóczi út 1.

Időpont: 2018. december 6. - 2019. december, nyitvatartás: kedd-vasárnap 10:00-17:00

 

A Kecskemét 650 című kiállítás városunk hat és fél évszázados történetét tárja az érdeklődők elé, képekben, szövegekben, tárgyakban, a digitális technika felhasználásával. Választ keres arra, hogyan éltek, boldogultak, és alakították egyéni és közös sorsukat a hajdan volt kecskemétiek.

Ünnepi nyitvatartás: 2018. december 23. - 2019. január 2. ZÁRVA

A kiállítás 2018. december 8-án ingyenesen látogatható.

 

 

Mesélő házak

 

Helyszín: Katona József Emlékház, Katona J. u. 5.

Időpont: 2018. december 7., 14:00–16:00

 

A CédrusNet Kecskemét Egyesület „Mesélő házak, mesélő konyhák Kecskeméten” címmel civil kutatási programot indított, melynek keretében 13 civil kutató tudományos igénnyel dolgozta fel családi házának történetét. A mesélő házak titkaiba két alkalommal nyerhetnek betekintést az érdeklődők.

Első alkalommal:

 • Vetéssy Katalin: A református bérház fordulatokban gazdag története (Katona József tér 6 számú ház története.)
 • Ács Imre: Egy ház, ahol hallani a harang hangját (Czollner tér 2-ben lévő ház története)

 

 

Éjszakai fürdőzés

 

Helyszín: Kecskeméti Fürdő, Csabay Géza körút 5.

Időpont: 2018. december 7., 21:00–0:30

 

A lemezjátszóknál: DJ Rolez és barátai, Virág Misi, Bácsi Gyula, Füredi Andris, Vékony Roli

Belépő: 14 év felett 1.300 Ft/fő, 14 év alatt 900 Ft/fő.

A normál belépőjeggyel az alábbi szolgáltatások vehetők igénybe:

 • benti és kinti élménymedencék,
 • jakuzzi,
 • csúszdák,
 • benti termál medence,
 • 25 méteres úszómedence,
 • karibi terasz, panoráma medence.

 

 

Mikulás a Hófánk pályán

 

Helyszín: Benkó Zoltán Szabadidőközpont, Nyíri út felőli bejárat

Időpont: 2018. december 8., 9:00

 

9 és 12 óra között a Mikulással hófánkozhatnak kicsik és nagyok a Benkó Zoltán Szabadidőközpontban. A Mikulás egy kis meglepetéssel is kedveskesni fog a gyerekeknek.

A kedvezményes jegy ára 700 Ft / fő, amivel korlátlanul lehet hófánkozni.

 

 

Fashion Reggeli 8.0

 

Helyszín: Malom Központ, Korona utca 2., Libri Könyvesbolt (3. emelet)

Időpont: 2018. december 8., 9:30-11:00

 

Újra itt az adventi időszak, de mi csak stresszelünk, listákat írunk és éjszakázunk, hogy ezúttal minden tökéletes legyen. Álljunk meg egy pillanatra, hangolódjunk együtt az ünnepekre és gazdagodjunk olyan tippekkel, ötletekkel, amelyek segítségével sikerülhet ebben az évben igazán élvezni a karácsonyt!

Részletek

 

 

Adventi készülődés

 

Helyszín: Népi Iparművészeti Gyűjtemény, Serfőző u. 19.

 

Program:

 • 2018. december 8. szombat, 10-12 óráig:
  Mécseskészítés üvegfestéssel és decoupage technikával
  Részvételi díj: 1000,-Ft/fő
 • 2018. december 15. szombat, 10-12 óráig:
  Mézeskalács sütés, díszítés különféle technikákkal
  Részvételi díj: 1000,-Ft/fő

A résztvevők megtekinthetik "Illatos mézesek" c. minikiállítást is.

Előzetes bejelentkezés szükséges: 76/327-203, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

Szóraka Tanoda: Könyvkötés felnőtteknek

 

Helyszín: Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, Gáspár András utca 11.

Időpont: 2018. december 8., 10:00–14:00

 

Előre jelentkezés szükséges: 06-76/481-469

Részvételi díj: 500 Ft/fő

 

 

Pixel Játéknap: Táncpadok és szombatok

 

Helyszín: Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely, Gáspár András utca 11.

Időpont: 2018. december 8., 10:00-15:00

 

A táncpadozás (vagy más néven „machine dancing”) egy olyan videojátékos és szórakoztató tevékenység, ami valódi sporttá nőtte ki magát az elmúlt 20 évben. A Szórakaténuszba japán játéktermi élményt visznek eredeti „Dance Dance Revolution” zenékkel. A japán KONAMI játékfejlesztő egyik legnépszerűbb ritmusjáték-sorozatáról van szó, amit röviden DDR-nek hívnak. Eleinte a Japánban még ma is hatalmas tömegeket vonzó játéktermekbe készültek a DDR-es „arcade” gépek, később pedig otthoni konzolokon is élvezhettük a táncszimulátoros élményt. A DDR-ezés célja az, hogy minél pontosabban és a zene ritmusára/ütemére játsszunk és lépjünk a nyilakra.

Azt javasolják a játékosoknak, hogy nem csúszós zokniban vagy cipőben próbálják ki a táncpadozást. Gyerekeknek, mozogni/gyakorolni vágyóknak és kíváncsi felnőtteknek egyaránt ajánlják.

A belépés ingyenes.

 

 

Családi nap a Karácsonyi manó-gyárban

 

Helyszín: Cifrapalota, Rákóczi út 1.

Időpont: 2018. december 8., 10-16 óráig

 

Korosztály: 3-14 éves

Az idén is közösen várjuk karácsony ünnepét a Cifrapalotában, ahová beköltözik a manó-gyár. A szorgalmas kismanók maguk készíthetik el karácsonyi ajándékaikat és karácsonyfadíszeiket.

Részletek

 

 

Japán teaszertartás

 

Helyszín: OHANA Gasztroklub és Főzőiskola, Énekes u. 120.

Időpont: 2018. december 8., 14:00–15:30

 

A szertartás két részből áll, melyen két zöld tea fajta előkészítésének és elkészítésének lehetünk részesei.

A szertartás japán és angol nyelven folyik magyar tolmácsolással.

2. alkalom 2018. december 15. szombat 14:00-15:30

Vezeti: Yukiko Tanaka

Ár: 2900 Ft/alkalom, 5000 Ft/2 alkalom. Jelentkezés itt! 

 

 

A Kecskeméti Téli Fesztivál keretében: Diótörő - Tükörtermi mesehangverseny

 

Helyszín: Hírös Agóra Ifjúsági Otthon, Kossuth tér 4.

Időpont: 2018. december 8., 16:00–18:00

 

A balett történetének elmesélése közben zenei részletek hangzanak fel Csajkovszkij: Diótörő szvit, az Évszakok és az Ifjúsági album darabjaiból. A „mesét” balett tánckoreográfia színesíti. A hangversenyt követően mézeskalács díszítése írókával.

Közreműködnek: Chorhidea Kamarazenekar és meghívott vendégeik, illetve a Turpinszky Balett Iskola csoportjai

Kézműves mester: Zrínyi Istvánné mézeskalácsos

A hangversenyeket 4 éves kortól ajánlják!

Alkalmi belépődíj: 800.- Ft gyermeknek, 1400.- Ft felnőtteknek

A Téli Fesztivál további programkínálata

 

 

Hogyan készüljünk a felvételire? Tanulási technikák alkalmazása

 

Helyszín: Kecskeméti Planetárium, Lánchíd u. 18/a

Időpont: 2018. december 9., 9:00–17:00

 

“A tanulási technikák és a jobb agyféltekés módszerek alkalmazásával megtanulsz hatékonyan tanulni, ami azt jelenti, hogy rövidebb idő alatt sajátítod el a tanulnivalót, hosszú távú memóriádban tárolod a tanultakat. Ehhez különleges tanulási technikákat, mnemotechnikákat, a memória palotát, elmetérképet és a gyorsolvasás technikáját tanítom meg. Ezek mind a jobb agyfélteke aktiválásával történnek. Ezen kívül megbeszéljük, hogyan oszd be az idődet, szervezd meg a napodat, céljaidat hogyan tudod megvalósítani. Mivel ti, leendő középiskolások, egy nagy kihívás előtt álltok, segítek megtanulni, hogyan alkalmazzátok a fent leírt technikákat szövegértésnél és szövegalkotásnál (fogalmazás írása) is.“

A tréning ára: 15.000 Ft. Ebben az árban a segédanyag is benne van.

Jelentkezni e-mailben lehet: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

Mézeskalács Úr meséje

 

Helyszín: Ciróka Bábszínház, Budai utca 15.

Időpont: 2018. december 9., 10:30–11:30

 

Ebben az angol nyelvű dalbetétekkel tűzdelt előadásban az amerikai népmesék egyik kiemelkedő alakjának, Mézeskalács Úrnak történetét hallgathatja a közönség a népszerű mesemondótól. A finomságokkal díszített mézeskalács figurát az aprócska öreg néni, az aprócska öreg bácsi, a tehén, a szamár és a tyúk is meg szeretné kóstolni, aki ezért csak szalad és szalad, míg végül elér a folyó partjára, és találkozik az ott szundikáló rókával… A mese vége egyelőre maradjon titok, de az biztos, hogy az angol nyelvű dalokat addigra kicsik és nagyok egyaránt könnyű szerrel fújják majd.

 • A népmesét feldolgozta: Danny Bain
 • Magyarba ültette: Jankovics Márton
 • Konzulens: Szántó Viktória
 • Előadja: Danny Bain
 • Időtartam: 25 perc + 20 perc hangszer kipróbálás

Jegyek a helyszínen válthatók.

 

 

Az élet dolgai című előadás

 

Helyszín: Hírös Város Turisztika Központ, Rákóczi u. 15.

Időpont: 2018. december 9., 16 óra

 

A darabban felidézik az emberi élet sarkalatos eseményeit. Milyen szerepet tölt be az ember életében a szerelem, házasság, gyermekvállalás, gyermekkor, kamaszkor, öröm vagy a veszteség? És a végső bölcsesség? Nincs. Ez a darab nem hivatott arra, hogy véleményt alkosson különböző emberi magatartásokról. Csak kérdez. És ezekre a kérdésekre a néző válaszol magában.

A hallgatóság a Boróka zenekar színvonalas tolmácsolásában, Zorán, Presser, Dés László és Bródy János dalait hallhatják felcsendülni, gyönyörködhetnek a tiszakécskei Zafíra Dance Team, valamint a tiszakécskei Nagy Tisza Néptánccsoport táncaiban, akik a darab végén egy közös produkcióval lepik meg a közönséget, melyben a hiphop és a néptánc elemei jól megférnek egymással.

A darab 2 felvonásos, időtartama közel három óra.

Írta és rendezte: Siklósiné Balla Erzsébet

Zenei rendező: Vadas László

Támogatójegy: 2000 Ft. Támogatójegyek kaphatók: Hírös Város Turisztikai Központ, Kecskemét, Rákóczi út 15. (76/501-176)

 

 

 

Adventi Koncert

 

Helyszín: Kecskeméti Barátok Temploma, Lestár tér 2.

Időpont: 2018. december 9., 18:30

 

Közreműködik:

 • Kecskeméti Fesztivál Kórus
 • Veritas vonósnégyes
 • Barátok együttes

A belépés ingyenes.

 

 

Kitekintő: Mikulás napi buckatúra

 

Helyszín: Fülöpházi buckavidék

Időpont: 2018. december 8., 9:00–12:00

 

A Kiskunsági Nemzeti Park utolsó szakvezetéses túrája ebben az évben a Fülöpházi buckavidéken lesz.

Találkozó: 9:00 órakor a Naprózsa Ház parkolójában

Megközelítés: az 52-es út 20. km szelvényében Természetvédelmi Oktatóközpont feliratú tábla jelzi a házat

Részvételi díj: felnőtt 900 Ft/fő, nyugdíjas 600 Ft/fő, gyerekeknek és Mikulás sapkát viselőknek ingyenes.

A túra után a résztvevők vendégek egy meleg teára a Naprózsa Házban, ahol a tárlat is megtekinthető.

Információ, jelentkezés: Gilly Zsolt, 30/4884-565, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

 

Adventi Kastélynapok

 

Helyszín: Grassalkovich-kastély, Gödöllő

Időpont: 2018. december 8-9.

 

Az 1870-es években a királyi család előszeretettel töltötte a gödöllői kastélyban a karácsonyi ünnepeket. Most ízelítőt kaphatunk a hangulatából, ha mi is ellátogatunk.

Programok:

 • Adventi koncertek, 
 • Classic is cool - Adventi Kastélynapok ifjúsági programokkal, 
 • Erzsébet királyné cercle a Díszteremben, 
 • CLASSIC IS COOL - musically és vlogger közönségtalálkozó, 
 • Beszélj te is a legyezők nyelvén Kocsis Dénessel! - a Marquise Együttes és Kocsis Dénes, az év musical színészének interaktív kosztümös előadása, 
 • Cooldance party, 
 • Szironta Csengettyű Együttes ünnepváró koncertje, 
 • Swing karácsony, a Daniel Speer Brass Együttessel ünnepi koncert a Díszteremben
 • A szomorú királykisasszony – a Bábakalács meseszínház vígságos papírszínháza tíz lenyitásban és kilenc felnyitásban, kézműves foglalkozással kicsiknek és nagyoknak
 • Az Arpeggio Gitárzenekar ünnepi koncertje a Lovardában
 • „Hely a királyi asztalnál”

Részletek

 

 

Sissi karácsonya - séta a Várkert Bazárban

 

Helyszín: Várkert Bazár, Ybl Miklós tér 2-6.

Időpont: 2018. december 15., 11:00; december 16. 11:00, 14:00, 15:30

 

Idézzük fel a világ legszebb uralkodónőjének magyar karácsonyait közösen, egy meglepetéssel egybekötve! A túra során megismerhetjük a hazai neoreneszánsz építészet egyik legszebb alkotásának, az Ybl Miklós által tervezett Várkert Bazárnak múltját és jelenét. Az idegenvezetés során az épület azon részei is bejárhatóak, amelyek a nagyközönség számára nem, vagy csak részben látogathatóak. Szakképzett idegenvezetők magyar nyelven mutatják be a látogatóknak a Várkert Bazárt a Testőrpalotától a Neoreneszánsz kerten át a Déli palotákig.

Indulás: a Jegy és Turisztikai Információs Iroda elől (Várkert Bazár főbejárat)

 

 

Adventi Nyitott Pince Napok

 

Helyszín: Hajósi Pincefalu, Borbíró utca

Időpont: 2018. december 8., 14:00–23:59

 

A karácsony és az év végének hangulatait és ízeit igyekeznek évek óta kerek egésszé gyúrni az Adventi Nyitott Pincék boros gazdáinak prezentációival és a borokhoz tartozó ínycsiklandó falatokkal. Már megbizonyosodhattunk róla, hogy a bor és a mézeskalács kitűnően megférnek egymás mellett, de azt is tudjuk, hogy milyen sajt illik leginkább a karácsonyi asztalra, vagy melyik borból készül a legfinomabb forralt bor.

December 8-án ismét karácsony-illatúak lesznek a pincefalu utcái. Sétálgatva azokon be-betérhetünk egy-egy présházba, amelyek ablakából kiszűrődő fények és hangok szíves vendéglátást ígérnek az arra járóknak. A több mint 1200 borospince közötti tájékozódást térképek, a présházak elé tűzött zászlók és az ablakokban világító fények segítik.

Normál jegy: 3500 Ft, amiért egy borospoharat, 20*0,5 dl-es kóstolójegyet, valamint egy térképet adnak.

 

 

Előzetes: Kórusok délutánja

 

Helyszín: Katona József Könyvtár, Piaristák tere 8.

Időpont: 2018. december 11., 14:00–19:00

 

Helyi kórusaink karácsonyi műsora.

 

 

Ingyenes kecskeméti képzések kisgyermekes anyáknak

 

A kecskeméti Család- és KarrierPONT által szervezett ingyenes előadások illeszkednek az iroda küldetéséhez, hogy információkkal, képzésekkel és tanácsadással segítsék a Kecskeméti Járásban a különféle női szerepek összeegyeztetését.


Mutasd az önéletrajzod, megmondom, tiéd-e az állás

 

Helyszín: Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár, Piaristák tere 8.

Időpont: 2018. december 11., kedd, 17:30–18:30

 

Vajon hogyan reagálnak a HR-esek vagy cégvezetők, amikor akár 100 jelentkezés közül épp a te önéletrajzodat nyitják meg? Könnyedén átolvassák, szinte pár másodperc alatt, majd úgy döntenek, hogy személyesen is találkozni akarnak veled? Vagy inkább csak szenvednek, próbálják kibogarászni a lényeget, majd egyszer csak bezárják és egy másikat nyitnak meg?

 

Kiégés helyett éld meg az életed!

 

Helyszín: Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár, Piaristák tere 8.

Időpont: 2018. december 13., csütörtök, 17:00–19:00

 

A gyakorlatias készségfejlesztő foglalkozáson beazonosítjuk a kiégés tüneteit, feltárulnak az okok, és utánajárunk annak, hogyan előzhetjük meg és oldhatjuk fel ezt az állapotot.

 

Részletek

 

 

Pár, Pohár, Ábránd

 

Helyszín: Koch Borház Kecskemét, Bethlen krt.12/C

Időpont: 2018. december 15., 19:00–22:00

 

Ha meglátod az igazit, azonnal tudni fogod, hogy ő az. Mondja sokszor a tapasztaltak bölcsessége. András a szokásos kisközért szűkös polcai közt mustárt keresgélt, de egészen máson akadt meg tekintete: Rékán. Tudta, hogy ez a pillanat valami más, ez valami új és megismételhetetlen. Összeszedte minden bátorságát és odalépett a lány elé. „Bocs, tudsz nekem abban segíteni, hogy a mézes-mustáros csirkéhez milyen mustárt vegyek?” Végül is, mi mást kérdezhetett volna? Ez volt abban a pillanatban a legkézenfekvőbb gondolat. Réka felvonta szemöldökét, majd néhány perc magyarázkodás után András elhívta egy hangulatos borkóstolóra, hogy a gondűző nedű segítségével meghódítsa Réka szívét. Ám nem számított arra, ami ez után következett….

Színészek: Kőszegi Judit és Szegedi Tamás

Koreográfia: Hojsza Henrietta

Az 5 tételből álló Koch borkóstolót Fehér Anna a Koch Borház üzletvezetője prezentálja, továbbá a kiváló borok mellé sajtokat és exkluzív Chutney-kat kóstolhatnak a vendégek. A prémium készítményeket Holzerné Diós Karolina prezentálja.

A borkóstoló, valamint a színházjegy ára együttesen: 4.990 Ft

A jegyek megvásárolhatók a helyszínen, illetve a következő elérhetőségeken foglalhatók: +36 30 567 4116,+36 30 502 4810, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.. A foglalásokat 3 napig tartják. Akik ajándékutalványt szeretnének felhasználni, részvételi szándékukat legkésőbb 5 nappal az előadás előttig jelezhetig.

 

 

Kövi Szabolcs meditatív koncertje

 

Helyszín: Kecskeméti Planetárium, Lánchíd u. 18/a

Időpont: 2018. december 16., 13:00, 15:00, 17:00, 19:00

 

Belépő: 2500 ft, amely levásárolható 2 db választható CD lemezre. Előzetes jelentkezés szükséges a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen vagy a 06309295970 telefonszámon SMS-ben.

 

 

Rossz versek - Premier előtt, közönségtalálkozóval

 

Helyszín: Otthon Mozi, Kossuth tér 4.

Időpont: 2018. december 17., 18:00–21:00

 

Vendég: Reisz Gábor rendező

A 33 éves Merthner Tamás magánélete romokban, mert párizsi ösztöndíját töltő barátnője, Anna éppen most szakított vele. Tamás önsajnálatában, a múltjában kezdi keresni a választ arra, hogy a szerelem valóban csak akkor létezik-e, amikor már gyakorlatilag nincs.
Magánéleti problémáinak feldolgozása mellett, Tamás emlékeiből ébred rá a mai társadalom elveszettségére is, ezúton kapunk egy rendkívül szubjektív képet Magyarország jelenéről.

Jegyár: 1000 Ft. Online jegyfoglalás itt. 

 

 

Megosztás = Ez klassz, hasznos írás volt!

Köszönjük, hogy ajánlod barátaidnak a Trendalelke.hu-t!

Utoljára frissítve: szerda, 05 december 2018 18:54
Értékelés:
(1 szavazat)
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Partnereink

Kapcsolat

 • Trendalelke.hu Blogmagazin
 • +36302434449