TrendaLelke

Itt vagy most:Home \ PROGRAM \ Hétvégi programválogatás Kecskemétre szabva

21
2019 aug.

Hétvégi programválogatás Kecskemétre szabva

 

Javában tombol a Hírös 7 Fesztivál, és noha már túl vagyunk néhány fergeteges programon - mint például a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar mesés-filmzenés koncertjén és az ünnepi tűzijátékon, azért van még kraft a fesztiválban, a család aprajára és nagyjára egyaránt csudajó dolgok várnak babakocsis felvonulástól a Geszti-koncertig. A Hírös 7-en kívül is zajlik az élet Kecskeméten: japán képzőművész kiállítása nyílik, jön egy jó kis svéd krimi a moziba, mehetünk jógázni a szabadba, színházi előadás közben borozhatunk, csobbanhatunk a hőség ellen menekülve, úgyhogy nem lesz okunk panaszra!

 

 

A művészet fény - Tsunoda Taeko japán képzőművész kiállítása

 

Helyszín: Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, Árpád krt. 4

Megnyitó: 2019. augusztus 22., 16:00–17:00

 

Tsunoda Taeko japán képzőművész első önálló magyarországi kiállítása.

Fővédnöki köszöntőt mond: Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét Megyei Jogú Város polgármestere

A kiállítást megnyitja: Csáky Lajos festőművész

Megtekinthető: 2019. szeptember 22-ig, a Kamara nyitvatartási rendjében

 

 

Góliát

 

Helyszín: Otthon Mozi, Kossuth tér 4.

Vetítések:

 • 2019.08.22. csütörtök, 18:00
 • 2019.08.23. péntek, 18:00
 • 2019.08.24. szombat, 18:00
 • 2019.08.25. vasárnap, 18:00

 

Színes, magyar feliratos, svéd krimi, 88 perc, korhatár: 16 év, rendezte: Peter Grönlund, szereplők: Sebastian Ljungblad, Sampo Sarkola.

Egy kis svéd iparvárosi közösségben, ahol a helyiek nagy része bűnözésből él, a 17 éves Kimmie apja drogkereskedelem miatt börtönbe kerül. A fiúra hárul a feladat, hogy gondoskodjon a megszokott életéből kibillentett család megélhetéséről. Kőkemény választás elé kerül: tovább viszi-e apja üzleti ügyeit, aki igazi férfit faragna belőle, vagy egy jobb élet reményében barátnőjével elhagyja a várost. A film a fiú felnőtté válásának brutális történetéről szól egy hagyományosan patriarchális társadalomban, a mai, változó Svédországban.

A film írója és rendezője, Peter Grönlund elsősorban mai társadalmi és politikai problémákra reflektál filmjeiben. Számos díjnyertes rövidfilmje után első nagyjátékfilmjével (Drifters) az ’A’ kategóriás San Sebastian Nemzetközi Filmfesztiválon nyert különdíjat az elsőfilmes rendezők kategóriájában. A Góliátot hat kategóriában jelölték a Svéd Filmakadémia díjára, többek között az év svéd filmje elismerésére. A film végül négy díjat kapott, s elnyerte a legjobb színész, forgatókönyv, vágás és zene Guldbagge-díjait.

Jegyár: 850 Ft

Előzetes

 

 

Gerincjóga a parkban

 

Helyszín: Melinda park

Időpont: 2019. augusztus 23., 17:30

 

Te is szeretsz jógázni? Esetleg fáj a hátad és derekad, és szeretnél ellene tenni? Szeretsz a természetben lenni, feltöltődni és kihasználni a jó időt? Jógázzunk együtt a szabadban! Fókuszban a gerincoszlop, az erő és stabilitás jegyében!

A szomszédos játszótéren pedig (látótávolgáson belül) a család apraja is jól érezheti magát.

Az óra díja: 1.500 Ft

 

 

Hírös Gobelin és Kézimunka Klub, Höveji Csipke Múzeum kiállítása


Helyszín: Hírös Agóra Kulturális Központ, Deák Ferenc tér 1.

Megnyitó: 2019. augusztus 23., 18:00


A Hírös Gobelin és Kézimunka Klub és a Höveji Csipke Múzeum közös kiállítása.

A kiállítást megnyitja Székelyné Kőrös Ilona, történész-etnográfus.

Közreműködik a Vadhajtás Citerazenekar Urbán Bernadett vezetésével és a Kunszállási "Csűrcsavaró" Néptánc Egyesület.

A kiállítás szeptember 8-ig látogatható 10:00-18:00 óra között.

A belépés díjtalan.

 

 

Jóga a szabadidőközpontban

 

Helyszín: Benkó Zoltán Szabadidőközpont, Csabay Géza körút 7.

Időpont: 2019. augusztus 24., 8:30–10:45

 

Program:

 • 8:30-tól érkezés
 • 9:00-től Berényi Zsuzsanna jóga oktató órája ovis és kisiskolás korúaknak: Gyereknek lenni jó!
 • 9:00-től Sebők-Vakulya Gizella jóga oktató órája

A helyfoglalás érkezési sorrend alapján történik.

Belépőjegyek: 1.000 Ft / fő

A program csak esőmentes időben valósul meg!

Jógaszőnyeget, és a jógaszőnyeg alá polifoamot, vagy rongyszőnyeget mindenki hozzon magával.

 

 

Játékos Nyílt Nap - MCC FIT Program

 

Helyszín: Neumann János Egyetem Pedagógusképző kar, Kaszap utca 6.

Időpont: 2019. augusztus 24., 14:00–18:00

 

“Egy jó csapatot keresel, ahol igazi barátokra lelhetsz? Egy helyet, ahol játszva tanulhatsz, fejlődhetsz? Szívesen lennél varázsfőzetet kotyvasztó tudós, vagy irányítanád sajátkészítésű robotodat? Kipróbálnád magad tévériporterként vagy mentősként? Akkor a legjobb helyen jársz! Ha személyes tapasztalatokat is szereznél az ősszel induló új évfolyamunkról, akkor gyere el, találkozzunk személyesen! Vidám, ismerkedős, játékos nyílt napot tartunk leendő ötödikes diákok és szüleik számára az MCC FIT Program kecskeméti központjában.

A Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség Programja (FIT Program) felső tagozatos általános iskolásoknak nyújt tehetséggondozó, gazdagító képzést. Tehetséggondozó képzésünk a gazdagítás módszertanával dolgozik: diákjainkat napjaink fontos területeivel ismertetjük meg, célunk, hogy feltérképezzük az egyéni érdeklődési köröket, fejlődési igényeket és lehetőségeket. Moduljaink egymásra épülnek, egyre mélyebb jártasságot, tudást céloznak meg. Pedagógiánk a learning by doing, a cselekedve tanulás elvét helyezi középpontba. Diákjaink képzésünkön a nem-formális edukáció eszközeivel, a tantermi oktatásban nehezebben megvalósítható munkaformákkal (páros és csoportmunka, projektfeladatok stb.) találkozhatnak, és nagy hangsúlyt fektetünk a játékosságra, az élménypedagógiára is.”

Az esemény minden érdeklődő számára nyitott, regisztrálni az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen lehet.

 

 

Keserű Aszú

 

Helyszín: Koch Borház Kecskemét, Bethlen krt.12/C

Időpont: 2019. augusztus 24., 19:00–22:00

 

Színházat, bort és kiváló minőségű ételeket kóstolhattok össze! Nem utolsó sorban pedig személyesn találkozhattok Bata Éva színésznővel (Mi kis falunk - Teca, B.U.É.K. c. film stb.) és Bárnai Péter színművésszel (Martfűi Rém c. film) és sűrű koccintások közepette kikérdezhetitek őket a színész élet hétköznapjairól.

 

A darabról:

A nosztalgikus első fellángolás és a vulkánként fortyogó nagy szerelem csodái után mi lesz velünk? Megmaradunk egymásnak, s szépen leülepedünk, mint vulkanikus hamu az egykor virágzó tájra. Nagy kortyokban gurítjuk le torkunkon a kezdetben mézédes, mára keserűvé vált aszút. Így kell ennek lennie? Derítsük ki együtt. A nyomozáshoz Bata Éva színművésznőt és Bárnai Péter színművészt hívtuk segítségül.

 • Szereplők: Bata Éva - Bárnai Péter
 • Konzulens: Tóth Ákos Károly
 • Rendezte: Sárosi Gábor

 

Gasztronómia:

 • Előétel: Farm kóstoló tál (Npk sonka-Npk szalámi-kézműves sajt- egészséges zöldség)
 • Főétel: Npk charolais marha mini burger kóstoló
 • Desszert: Nagyi igazi barackos piskótája

Borsor:

 • Koch Hajós-Bajai Prémium Irsai Olivér 2018
 • Koch Hajós-Bajai Prémium Cabernet Sauvignon Rosé 2018
 • Koch Hajós-Bajai Prémium Kadarka 2017
 • Koch Hajós-Bajai Prémium Cabernet Franc 2017
 • VinArt Villányi Cabernet Sauvignon Classicus 2013

A 5 tételből álló borkóstoló, az ételek, valamint a színházjegy ára: 7.900 Ft

Jegyvásárlás/foglalás:

Betti Delikát, Kecskemét, Csáky utca 18.

Telefon: +36 20 384 2428, S. Nagy Bettina

 

 

Nyári csobbanós hétvége

 

Helyszín: Kecskeméti Élményfürdő és Csúszdapark, Csabay Géza krt. 2.

Időpont: 2019. augusztus 24-25.

 

Programok:

Aquafitness (TST Tánc és World Jumping Stúdió):

 • 14:00-14:10
 • 15:00-15:10
 • 16:00-16:10
 • 17:00-17:10

Játékos, ügyességi feladatok:

 • 14:15-14:35
 • 15:15-15:35
 • 16:15-16:35
 • 17:15-17:35

Esőhelyszín: Kecskeméti Fürdő (Kecskemét, Csabay Géza krt. 5.)

 

Fotó: Kovács László

 

Hírös 7 Fesztivál

 

Időpont: 2019. augusztus 25-ig

 

Ami még hátravan: Best of Geszti, Tanévnyitó fesztivál, Kollányi Zsuzsi feat Ritmo, Hírös Vágta, Harley Davidson találkozó, Gospel koncert – Bayer Friderika, Babakocsis felvonulás és még sok más!

A Trendalelke programválogatása

 

 

Nyárbúcsúztató retró party

 

Helyszín: Kecskeméti Élményfürdő és Csúszdapark, Csabay Géza krt. 2.

Időpont: 2019. augusztus 25., 10:00-18:00

 

Programok:

 • A '80-as és '90-es évek legnagyobb slágerei, a lemezjátszóknál: dj Flower, dj Rolez, dj Németi, dj Matt Tyb,
 • Veterán Autó Kiállítás a Hírös Veteránjármű Egyesület tagjaival,
 • játékos ügyességi feladatok képzett játékanimátorokkal,
 • kézműves foglalkozások,
 • aquafitness

A rendezvény csak esőmentes időben valósul meg!

 

 

Előzetes: Flamingó fesztivál

 

Helyszín: OHANA Gasztroklub és Főzőiskola, Énekes u. 120.

Időpont: 2019. szeptember 15., 15. 15:00 – 17:30

 

Rózsaszín és édes. A bagoly és unikornis után most itt az újabb őrület. Mi is itt vagyunk, hogy ezt az egyesek szerint cuki, mások szerint csúnya, de mindenképpen rózsaszín állatot megsüssük. Na jó, nem úgy, hanem mindent, ami rá hasonlít torta, fánk, csokoládé és süti formában. Kihagyhatatlan program, ha szeretsz sütni, szereted a rózsaszínt, de legalábbis te szeretnél a legtrendibb lenni a suliban!

Menü:

 • Flamingó torta
 • Sütőben sült flamingó fánk
 • Ruby csokoládés flamingó bonbon
 • Flamingó süti
 • Pink lemonade

A programot 9 éves kortól ajánlják. A szülők ezúttal kimenőt kapnak.

Vezeti: Rigóné Vásárhelyi Anita

Részvételi díj: 6000 Ft, jelentkezés

 

Megosztás = Ez klassz, hasznos írás volt!

Köszönjük, hogy ajánlod barátaidnak a Trendalelke.hu-t!

Utoljára frissítve: csütörtök, 22 augusztus 2019 15:57
Értékelés:
(1 szavazat)
A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Partnereink

Kapcsolat

 • Trendalelke.hu Blogmagazin
 • +36302434449